شناخت نامه


باسمه تعالی

 

شناخت نامه گروه جهادی قیام

 

با عنایت به اینکه جامعه هدف اصلی ما حوزویان محترم اعم از طلاب، روحانیون و فارغ التحصیلان حوزوی می باشد توضیح زیر در خصوص گروه به صورت مختصر و اجمالی نوشته شده است، امید واریم که در قامت یک متن مختصر مفید نیز باشد، با توجه به اینکه اختصار بعضاً باعث عدم تعریف دقیق و درست می شود لذا اگر ابهام و یا نارسایی در متن شناخت نامه احساس کردید، با کمال میل پاسخ گوی سؤلات شما خواهیم بود.

 

گروه جهادی قیام یک گروه خود جوش و مستقل طلبگی است که از سال ۱۳۹۳ البته تحت عناوین مختلف(مجمع طلاب انقلابی – کارگروه تشکل طلبگی) و در حوزه های گوناگون فعال بوده که در فروردین سال ۱۳۹۷ عنوان گروه جهادی با نام قیام را برای خود برگزید؛ فعالیت گروه ابتدا به همت برخی از طلاب تهران آغاز شد و با هجرت ایشان به شهر مقدس قم فعالیت ها نیز در این شهر و با مشارکت عده ای از طلاب و حوزویان محترم شهر مقدس قم عمق و گسترش پیدا کرد، تا جایی که توانست مشارکت برخی از طلاب و حوزویان سایر نقاط کشور و حتی خارج از کشور را نیز جلب کند، هم اکنون نیز فعالیت های گروه با مرکزیت شهر مقدس قم و گستره جغرافیای بدون مرز ادامه دارد.

 

مأموریتی که گروه خود را مکلف و موظف به انجام آن می داند در سه محور؛ بالا بردن روحیۀ انقلابی و ارتقای عمق بصیرتی طلاب، ایجاد تعامل تصمیمی و وحدت عملی بین طلاب انقلابی و مشارکت حرفه ای آنان در حل مسائل مختلف جامعه می باشد، که تفصیلا در سند برنامۀ راهبردی خود به آن پرداخته و راهکار های لازم را برای نیل به اهداف مذکور سنجیده است. فعالیت های گروه ضمن اهتمام بر بنای تشکیلات و ایجاد شبکه، از حیث محتوایی در حوزۀ مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و… بوده که در قالب های آموزشی و پژوهشی، خبر و تحلیل، تبلیغ و غیره می باشد که در حد توان و امکانات به آنها مبادرت و اشتغال داشته و دارد.

 

گروه جهادی قیام دارای ده واحد است که هر کدام ضمن فعالیت اختصاصی خود ذیل یک نگره و سیاست کلی تعریف و حرکت می کنند که با راهبرد و اهداف مختلف تامین و محقق کنندۀ رسالت اصلی گروه یعنی حمایت و یاری ولی فقیه جامعه برای زمینه سازی ظهور قائم آل محمد حضرت حجت ابن الحسن (عج) می باشد. لازم به ذکر است که گروه جهادی قیام به هیچ مجموعۀ خصوصی، دولتی و حوزوی وابسته نیست، لذا هویت و شالودۀ آن را اعضای گروه تشکیل می دهند و تامین منابع، طرح و برنامه، تصمیم گیری و اداره آن نیز توسط اعضای محترم صورت می پذیرد و تمام مسائل حقوقی آن بر عهده مسئول گروه می باشد.

 

پی نوشت: ضمن اهتمام جدی گروه بر فعالیت های اختصاصی در حوزه ها و واحد های مختلف، در صدد این هستیم که با فراهم نمودن لوازم و شرایط در آینده ای نه چندان دور فعالیت های گروه و زیر مجموعه های آن را ذیل یک تشکل فراگیر طلبگی تحت عنوان مجمع احرار ولایی دنبال کنیم، البته این امر متوقف بر مقدمات مهمی است که باید فراهم گردند، لذا تا آن زمان تمام فعالیت ها تحت عنوان گروه جهادی قیام پیگیری خواهد شد.

۵ Comments

Add a Comment
 1. سلام علیکم
  جلسات هفتگی را در قم عمومی تر برگزار بفرمایید
  تا برای سایرین هم امکان حضور باشد
  با تشکر

 2. جای این سنخ نگاه و فعالیت تو حوزه خیلی خالیه

 3. فاطمه سادات علوی

  سلام
  ضمن تشکر از زحمات شما آیا برای خواهران طلبه و حوزوی نیز فکری کرده اید؟ برنامه و فعالیت مناسب برای آنان در نظر دارید؟
  ممنون میشم سریع جواب بدین
  باتشکر

  1. علیکم السلام

   فعالیت ها عمومی است و مختص به آقایان و یا خانم ها نیست لذا همگی می توانند در آنها فعالیت داشته باشند (البته ممکن است در آینده به خاطر لوازم و شرایط برنامه ی خاصی در نوع مشارکت اعضا تفکیک هایی صورت پذیرد)
   جهت اطلاع بیشتر به قسمت “دبیرخانه – مشارکت” سایت مراجعه بفرمایید.

   با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.