توجه * توجه

سایت در دست بازطراحی است

لطفا صبور باشید

خبر فوری

شناخت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

 

قُلْ إِنَّما أَعِظُکُمْ بِواحِدَهٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنی‏ وَ فُرادی… [۱]

بگو: شما را تنها به یک چیز اندرز می‌دهم، و آن اینکه: دو نفر دو نفر یا یک نفر یک نفر برای خدا قیام کنید…

 

ایده تشکیل این تشکل حدودا در سال ۱۳۹۰ در یکی از حوزه‌های علمیه تهران شکل گرفت و تقریبا بعد از ۳ سال کار انفرادی… پیگیری دغدغه‌ها از سال ۱۳۹۳ در قالب فعالیت گروهی در شهر مقدس قم ادامه پیدا کرد و برنامه‌ها تحت عناوین مختلفی مانند مجمع طلاب انقلابی، کارگروه تشکل طلبگی و گروه جهادی قیام تا سال ۱۳۹۷ ادامه یافت تا اینکه در همین سال در قالب منسجم و متشکل‌تر تحت عنوان تشکل طلبگی قیام درآمد.

 

تشکل طلبگی قیام رسالت خود را در سطح کلان زمینه سازی ظهور حضرت حجت(عج) با تبعیت همه جانبه از ولی فقیه و حرکت مجاهدانه در افق ترسیم شده‌ی ایشان می‌داند و مأموریت اختصاصی خود را بالا بردن کمی و کیفی روحیه انقلابی، عدالت طلبی، اطلاعات و تحلیل و مشارکت سیاسی طلاب به صورت حرفه‌ای و افزایش هم اندیشی و هم افزایی عملیاتی حوزویان انقلابی تعریف کرده است که با یک رویکرد کاملا تشکیلاتی ذیل یک هویت جمعی پیگیر تحقق آن می‌باشد.

 

چشم اندازی که تشکل طلبگی قیام برای خود ترسیم کرده است به صورت اجمالی عبارت است از تبدیل شدن به یک تشکلِ فراگیرِ مستقلِ طلبه نهادِ سیاسی با یک پایگاه قوی رسانه‌ای تبیینی و روشنگر است. که امیدواریم توفیق جامه عمل پوشاندن به این مهم شامل حال اعضای این تشکل گردد. إن شاءالله… ناگفته نماند که منظور ما از سیاست همان دیانت بوده که متکفل تامین نیازهای دنیوی و تضمین کننده سعادت اُخروی انسان‌ها می‌باشد.

 

تشکل طلبگی قیام هم اکنون با مرکزیت شهر مقدس قم مشغول فعالیت بوده و از سراسر کشور عضو دارد و پذیرای اعضای جدید نیز می‌باشد. لازم به ذکر است که این تشکل به هیچ مجموعۀ خصوصی، دولتی و حوزوی وابسته نیست، لذا هویت و شالودۀ آن را اعضای گروه تشکیل می‌دهند و تامین منابع، طرح و برنامه، تصمیم گیری و اداره آن نیز توسط اعضای محترم صورت می‌پذیرد و تمام مسئولیت حقوقی آن بر عهده مدیرمسئول می‌باشد.

 

عضویت

 

  1. قرآن کریم سوره مبارکه سبا آیه شریفه ۴۶

۴ نظرات

 1. سلام علیکم
  جلسات هفتگی را در قم عمومی تر برگزار بفرمایید
  تا برای سایرین هم امکان حضور باشد
  با تشکر

 2. جای این سنخ نگاه و فعالیت تو حوزه خیلی خالیه

 3. فاطمه سادات علوی

  سلام
  ضمن تشکر از زحمات شما آیا برای خواهران طلبه و حوزوی نیز فکری کرده اید؟ برنامه و فعالیت مناسب برای آنان در نظر دارید؟
  ممنون میشم سریع جواب بدین
  باتشکر

  • علیکم السلام

   فعالیت ها عمومی است و مختص به آقایان و یا خانم ها نیست لذا همگی می توانند در آنها فعالیت داشته باشند (البته ممکن است در آینده به خاطر لوازم و شرایط برنامه ی خاصی در نوع مشارکت اعضا تفکیک هایی صورت پذیرد)
   جهت اطلاع بیشتر به قسمت “دبیرخانه – مشارکت” سایت مراجعه بفرمایید.

   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.